O tom, ako sme za rohom našli Vianoce: Nový song a videoklip!

Autor: Fero Škoda | 21.12.2012 o 16:07 | Karma článku: 5,64 | Prečítané:  409x

Máte už po krk všetkých tých vianočných hovadín, ktoré hrajú dookola v rádiu? Potom tu mám pre vás úplne inú, našu vlastnú vianočnú hovadinu!

A viete čo? Ja si ani v skutočnosti nemyslím, že je to hovadina. Dobre, kameru sme mali v rukách prvý krát v živote, ja som prvý krát editoval video, nie sme profesionálni herci, speváci, muzikanti. Nemali sme za sebou žiadnych producentov, prax, či rozpočet. Jediná skúsensoť s podobným filmovaním bol náš minuloročný vianočný projekt nahrávaný mobilom.

Napriek tomu som na tento amatérsky projekt nesmierne hrdý. Preto? Pretože je náš. Napísal som k nemu text, dvaja kamaráti (Viliam Hromada, Ján Janda) zahrali na gitarách, tretí (Radovan Hromada) hudbu upravil a naspieval to so mnou a spolu s ďalšími dvomi (Matej "Karel" Petrovič, Elena Majzelová) sme vymysleli a vyrobili videoklip.

Výsledok vyzerá takto:


Páčil sa? Ak áno, tak sa tešíme. Ak nie, nič sa nedeje. Či už tento náš vianočný kúsok prijmete, alebo odsúdite, nič to nezmení na tom, že pre nás bude niečím, čo nám robí obrovskú radosť. Pretože vyrobiť video nie je len o finálnom produkte. Je to o vzrušení, keď človek dostane prvý nápad; o smiechu na vlastných hlasoch, ktoré vo falzete znejú ako Mickey Mouse; o depresii z nevydareného nahrávania speváčok kvôli technickým problémom a následnom úsmeve na tvári po tom, ako povedia, že to bol aj tak pekný večer; o nádeji a nových začiatkoch; o celonočnom vetraní vydymenej kuchyne kvôli výrobe rekvizít pre verš "zhoreli všetky koláče"; o bavení sa na pokazených záberoch z natáčania a o radosti pri sledovaní reakcie niekoho, kto dielo vidí po prvý krát.

S týmto pocitom radosti vám HROŠKO (Radovan HROmada & František ŠKOda) a všetci na projekte zúčastnení želajú pekné Vianoce! :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?