Hrdinský súboj s nočným imigrantom

Autor: Fero Škoda | 5.8.2015 o 20:24 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  986x

V pondelok mi snúbenica Elenka odišla na služobnú cestu kamsi do Rimavskej Soboty a ja som zostal na tri dni sám. Teda, nie tak úplne. Tu sú moje zápisky:

00:30 Ukladám sa spať.

01:43 Zobúdzam sa na nejaké šuchotanie.

01:44 Počujem akoby čosi spadlo za záves okna. Sekundu na to pochopím - mám v byte kobylku! Vyrážam plnou panikou vpred z postele k dverám izby a rozsvecujem.

01:45 Kobylka šuchoce po zemi, potom vzlietne. Je veľká a čierna. Je to totiž netopier. 

01:46 Presúvam sa za dvere a zatváram za sebou zatiaľ čo netopier si v izbe lieta okolo lustra. Ocitám sa na chodbe a uvedomujem si dve veci. Prvá - nemám okuliare. Druhá - som kompletne nahý.

01:50 V kuchyni nášho jednoizbového bytu sa postupne preberám zo spánku a premýšľam nad taktikou. Nakoniec si obliekam obstojné trenky z koša na prádlo a prechodnú bundu z vešiaka, do ruky uchopím pokrievku na hrniec a hybaj ho na upíra.

02:00 Môj plán bol vbehnúť do izby, otvoriť okno, počkať kým netopier vyletí a mať pokoj. Lenže kým Nosferatu lietal, ja som postával odvážne za dverami a ak náhodou niekde pristál a ja som okno otvoril, on ho poctivo odignoroval.

02:45 Skúšal som otvárať okno i vchodové dvere, ale netopier zaliezol niekam za valendu. Vzdávam sa. Zatváram ho v izbe a rozkladám si v kuchyni karimatku. Pred treťou zaspávam.

04:05 Čosi škraboce. Chvíľu mi trvá kým si uvedomím kde som, ale zvuk trepotajúcich krídel mi osvieži pamäť. Ten parchant sa prepchal popod dvere! S bojovým pokrikom 13-ročného dievčatka zapínam svetlo, uhýbam sa pred náletmi Drakulu a bežím do izby. Pod dvere vopchám uterák. No nič, aspoň mám posteľ.

09:30 Na druhý deň nie je po netopierovi ani stopy, ale napriek tomu chodím do kuchyne len zriedkavo a vždy vyzbrojený umelým svetelným mečom z Káčera Donalda.

11:00 Snažím sa nájsť online recepty na boj s vampírmi, no nachádzam akurát tak užitočnú informáciu o tom, že netopier sa dokáže schovať kdekoľvek a šíri besnotu. Do kuchyne už chodím menej častejšie.

13:00 V Elenkinej kabelke sa čosi pohlo. Po minútach naberania odvahy ju schmatnem, vynesiem von a búcham do nej palicou kým si neuvedomím, že tá čierna vec v nej je zložený opasok.

15:00 Kolega mi poradil vyhnať netopiera hlučnou hudbou. Ja namiesto toho zapínam v kuchyni vysávač a nechám pôsobiť. Netopier má v prdeli a ja mám rozvírený prach v kuchyni.

17:55 Zaspávam.

21:00 Elenka mi volá čo mám nové a tak jej rozprávam zážitky. Zrazu mi pred očami preletí netopier a ja mám dilemu: vošiel ten zasran popod dvere aj napriek zastrčenému uteráku, alebo mi sem práve cez okno vletel nový kamarát? Dúfam v prvú možnosť a opúšťam miestnosť.

22:00 Edwarda pravidelne navštevujem, dohováram mu a ponúkam otvorené vchodové dvere. 

23:05 Po svojom jubilejnom milióntom okruhu okolo lustra netopier nakoniec odlieta. Rozmýšľam, že tie sieťky na okno o ktorých Elenka stále básni asi nebudú zlým nápadom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?