O tom, ako sme za rohom našli Vianoce: Nový song a videoklip!

Autor: Fero Škoda | 21.12.2012 o 16:07 | Karma článku: 5,64 | Prečítané:  465x

Máte už po krk všetkých tých vianočných hovadín, ktoré hrajú dookola v rádiu? Potom tu mám pre vás úplne inú, našu vlastnú vianočnú hovadinu!

A viete čo? Ja si ani v skutočnosti nemyslím, že je to hovadina. Dobre, kameru sme mali v rukách prvý krát v živote, ja som prvý krát editoval video, nie sme profesionálni herci, speváci, muzikanti. Nemali sme za sebou žiadnych producentov, prax, či rozpočet. Jediná skúsensoť s podobným filmovaním bol náš minuloročný vianočný projekt nahrávaný mobilom.

Napriek tomu som na tento amatérsky projekt nesmierne hrdý. Preto? Pretože je náš. Napísal som k nemu text, dvaja kamaráti (Viliam Hromada, Ján Janda) zahrali na gitarách, tretí (Radovan Hromada) hudbu upravil a naspieval to so mnou a spolu s ďalšími dvomi (Matej "Karel" Petrovič, Elena Majzelová) sme vymysleli a vyrobili videoklip.

Výsledok vyzerá takto:


Páčil sa? Ak áno, tak sa tešíme. Ak nie, nič sa nedeje. Či už tento náš vianočný kúsok prijmete, alebo odsúdite, nič to nezmení na tom, že pre nás bude niečím, čo nám robí obrovskú radosť. Pretože vyrobiť video nie je len o finálnom produkte. Je to o vzrušení, keď človek dostane prvý nápad; o smiechu na vlastných hlasoch, ktoré vo falzete znejú ako Mickey Mouse; o depresii z nevydareného nahrávania speváčok kvôli technickým problémom a následnom úsmeve na tvári po tom, ako povedia, že to bol aj tak pekný večer; o nádeji a nových začiatkoch; o celonočnom vetraní vydymenej kuchyne kvôli výrobe rekvizít pre verš "zhoreli všetky koláče"; o bavení sa na pokazených záberoch z natáčania a o radosti pri sledovaní reakcie niekoho, kto dielo vidí po prvý krát.

S týmto pocitom radosti vám HROŠKO (Radovan HROmada & František ŠKOda) a všetci na projekte zúčastnení želajú pekné Vianoce! :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?